Mardin Kültür Turları

 

Ülkemizde gezilip görülecek yerler denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biri de Mardin’dir. Tarihiyle, evleriyle, kültürüyle herkesin gezip görmesi gereken bir yerdir. Mardin kültür turları Uygun Kiralama ayrıcalıklarıyla gerçekleşmektedir. Farklı kültürleri merak edenler bu şehri ve çevresini görmelidir. Havasının tarih kokması ile şehre gelen herkesi cezbetmektedir. Kısa tatillerini değerlendirmek isteyenler, turlara katılarak yeni yerleri keşfetmek isteyenler için bu turlar idealdir.

Mardin Kültür Turları kapsamında gezilecek olan yerler içerisinde medreseler, tarihi çarşılar, manastırlar, su kemerleri, zindanlar bulunmaktadır. Her biri birbirinden değerli olan bu yerleri gezmek için bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Müzeler kapsamında Mardin Müzesi ve Sakıp Sabancı Müzesi yer almaktadır. Müze gezmeyi sevenler bu turla geçmişin mucizelerine tanıklık edecektir.

Tarihi çarşılardan olan Bakırcılar Çarşısı ve Hasan Ayar Çarşısı gezisi de program içerisinde yer almaktadır. Geçmiş denildiğinde camiler, kiliseler, medreseler ve manastırlar da akla gelir. Ulu Cami, Kırklar Kilisesi, Zinciriye Medresesi, Eski Kız Meslek Lisesi bu kapsamda sayılabilecek yerlerdir.

Turun ikinci günü ise Kasimiye Medresesi, Seyir Terası, Deyrül Zafaran Manastırı, Dara Antik Kenti ve Zindanları, Nuseybin Beyazsu gezilmektedir. Turun her detayı görüldüğü üzere Uygun Kiralama olarak bizler tarafından ayarlanmaktadır. Üçüncü ve son gün ise Midyat Mor Gabriel Manastırı, Kaffro Köyü, tarihi konaklar ve çarşılar gezilmektedir. Her anı unutulmayacak, her dakikası bir anı olarak kalacak dolu dolu tur, akşam yemeği ile son bulmaktadır.

Uygun Kiralama olarak sizleri havaalanından ya da otogardan almaktayız. Turların başlangıcı bu şekildedir. Ayrıca geniş açık büfe ile kahvaltı imkanı sağlanmaktadır. Sonrasında dinlenmek için anlaşmalı otellerimiz akşamları sizlere farklı imkanlar sunmaktadır.

Uygun Kiralama olarak sizlerin unutulmaz zaman geçirmeniz için elimizden geleni yapmaktayız. Ayrıca ailenizle geçireceğiniz paha biçilmez anlar sizi beklemektedir. Bu tur dışında farklı kategoride turlar da vardır. Bunları bizler ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Her türlü detayı öğrenip istediğiniz zamana rezervasyon yaptırabilirsiniz.

BİLGİ ALMAK VE REZERVASYON YAPTIRMAK İÇİN
İletşim: +90 532 447 6636

25 Mart 2023 Tur Paketlerimiz